Nowoczesne i rzetelne zarządzanie nieruchomościami - Nieruchomości Zarządzanie i Administrowanie Tomasz Greń

Nowoczesne i rzetelne zarządzanie nieruchomościami

Nieustanny rozwój cywilizacyjny sprawia, że chcemy korzystać z coraz nowocześniejszych rozwiązań, narzędzi, by codzienne życie stawało się efektywniejsze, funkcjonalne, a koszty, jakie ponosimy utrzymując to, co dla nas najważniejsze, czyli mieszkania, domy, przekładały się na pewność, że służy to podnoszeniu wartości kapitału, jakim jest każda nieruchomość.

Rynek zarządców i administratorów nieruchomości to miejsce, w którym indywidualne oczekiwania lokatorów spotykają się bogatą ofertą firm, konkurujących ze sobą jakością świadczonych usług, standardami oraz podejściem do klienta. Dbanie o jakość jest dzisiaj podstawowym warunkiem funkcjonowania w tej bardzo wymagającej branży. Najważniejsze w obecnej dobie, w relacjach pomiędzy zarządzającymi oraz ich klientami, staje się budowanie wiarygodności, bowiem to od niej zależy jakość wzajemnej współpracy i jej wartość.

Profesjonalne firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomości stawiają dzisiaj na jak najlepsze informowanie swoich klientów w zakresie wszystkich spraw związanych z obsługą budynków wspólnot mieszkaniowych, innych form własności. Szczególnie istotne jest dostarczanie bieżących wiadomości dotyczących spraw finansowych. Konieczne staje się zatem rozbudowywanie systemów zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi on-line, tworzenie funkcjonalnych serwisów internetowych tak, aby klient mógł w każdym miejscu i czasie uzyskać dostęp do niezbędnych dla niego danych. Przedsiębiorstwa z tego segmentu rynku, mające własny wewnętrzny dział księgowości, coraz częściej wdrażają innowacyjne technologie informatyczne mające na celu optymalizację ich codziennej pracy.

Jedną z firm, która z powodzeniem wykorzystuje nowe narzędzia zarządzania nieruchomościami jest działająca od 2001 roku na krakowskim rynku nieruchomości, firma Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomości TG. Zespół tworzący tę znaną w Krakowie instytucję swoją pracą, doświadczeniem nabytym w ciągu lat kompleksowej obsługi kilkudziesięciu wspólnot mieszkaniowych, może się dziś szczycić certyfikatem ISO 9001. Daje on wszystkim klientom gwarancję odpowiedzialnego administrowania, najwyższej jakości usług, oferty, ale też stabilność i możliwość nieustannej kontroli. Służą temu również specjalistyczne szkolenia, w których uczestniczy personel. – Firma posiadająca ISO musi stosować się do określonych norm, co daje właścicielom nieruchomości pewność, że wszystkie procedury zostaną wykonane prawidłowy sposób, w określonym terminie, a w efekcie stwarza poczucie komfortu wśród naszych klientów, co jest dla nas najważniejsze – mówi Tomasz Greń licencjonowany zarządca, właściciel Zarządzanie i Administrowanie TG w Krakowie.

Innowacyjność procesu administrowania nieruchomościami przez firmę znajduje swój praktyczny wymiar w usłudze LokaleNet. Usługa ta powiązana jest z systemem „Lokale” umożliwia mieszkańcom przeglądanie za pośrednictwem Internetu wybranych danych o swoim mieszkaniu. – Każdy członek wspólnoty mieszkaniowej otrzymuje identyfikator i hasło, umożliwiające zalogowanie się do systemu. Mieszkańcy mogą zatem sprawdzić saldo opłat, informację o wielkości obowiązującej ich zaliczki, ostatnim rozliczeniu. Mogą również poznać stan odczytów wodomierzy i ciepłomierzy oraz pobrać udostępnione dokumenty np. sprawozdania finansowe. Wybrana grupa osób, np. Zarząd wspólnoty, może zapoznać się z wszystkimi kosztami zarejestrowanymi w systemie, zaległościami w płatnościach i nadpłatami pozostałych członków wspólnoty oraz etapami procesu windykacji należności dłużników – dodajeTomasz Greń.

Rozwój techniki spowodował, że poszukiwania informacji rozpoczynamy właśnie w Internecie. Dlatego zarządcy coraz częściej inwestują w systemy internetowe dla swoich wspólnot. Jest to dla mieszkańców wygodne, daje możliwość łatwego dostępu i przejrzystego podglądu danych. Takie ułatwienia podnoszą komfort mieszkania i świadczą o profesjonalnym, rzetelnym podejściu zarządcy do wykonywanej pracy.

System zarządzania wspólnotami może też być uzupełniony o funkcję intranetu, co ułatwia komunikację z mieszkańcami wspólnot.

Warto powtórzyć raz jeszcze: nieruchomość jest kapitałem, którego wartość rynkowa zależy właśnie od jakości zarządzania, ono z kolei pozwala zdobywać zaufanie niezbędne wśród tych, którzy troszczą się o miejsce szczególne, jakim jest każdy dom.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

  • Copyright © 2011 grennieruchomosci.pl